Materac dla osób z dyskopatią lędźwiową - jaki wybrać?

person Wysłane przez: Admin

Nigdy nie powinniśmy ignorować bólów pojawiających się w rejonie kręgosłupa. Niestety, wielu ludzi nie zwraca na nie uwagi, dopóki nie stają się tak silne, że przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Jeżeli ból powraca, może to wskazywać na poważne schorzenie, takie jak dyskopatia. Prawidłowe leczenie tego stanu może być wspomagane przez dobór odpowiedniego materaca. Zatem czym jest dyskopatia i jaki materac powinna wybrać osoba, która z nią walczy?

Czym jest dyskopatia lędźwiowa?

Dyskopatia lędźwiowa to schorzenie związane z dyskiem międzykręgowym znajdującym się w dolnej części kręgosłupa, w obszarze lędźwiowym. Dyski międzykręgowe działają jak amortyzatory, absorbując wstrząsy i pozwalając kręgosłupowi swobodnie się poruszać. Dyskopatia lędźwiowa występuje, gdy dyski te ulegają zużyciu lub uszkodzeniu, co może prowadzić do bólu, ograniczenia ruchu, a nawet ucisku na korzenie nerwowe.

Najczęściej objawy dyskopatii lędźwiowej obejmują ból w dolnej części pleców, który może promieniować do nóg, trudności w poruszaniu się oraz uczucie sztywności w dolnym odcinku kręgosłupa. Przyczyną schorzenia często są procesy starzenia się organizmu, ale może też być spowodowane urazem, nadmiernym obciążeniem lub długotrwałym utrzymaniem niezdrowej postawy ciała. Leczenie dyskopatii lędźwiowej obejmuje różne metody, począwszy od ćwiczeń rehabilitacyjnych, przez farmakoterapię, aż po procedury chirurgiczne w najcięższych przypadkach.

Leczenie dyskopatii lędźwiowej - cechy idealnego materaca

Skuteczne leczenie przepukliny kręgosłupa polega na łagodzeniu dolegliwości bólowych oraz eliminacji przyczyn ich wystąpienia. Lekarz powinien przepisać pacjentowi odpowiednie leki i skierować go na terapię rehabilitacyjną. W trakcie procesu leczniczego, pacjent powinien dużo odpoczywać i unikać nadmiernego wysiłku, aby nie zwiększać obciążenia kręgosłupa. Wysokiej jakości materac, stworzony z najlepszych materiałów, może pomóc w złagodzeniu objawów bólowych i zniwelowaniu nieprzyjemnych uczuć drętwienia.

Materac o odpowiedniej twardości zapewni kręgosłupowi stabilne podparcie, efektywnie odciążając jego odcinek lędźwiowy. W rezultacie, w czasie nocnego odpoczynku, ciało będzie mogło się zregenerować, a mięśnie i stawy szybko odzyskają swoje funkcje. Dobrze dobrany materac korzystnie wpływa na jakość snu i poprawia ukrwienie tkanek. Dodatkowo pacjent łatwo może zająć pozycję najbardziej komfortową dla siebie, co ułatwia zasypianie i zapewnia pełen wypoczynek.

Zatem jakie cechy powinien posiadać materac dla osób cierpiących na dyskopatię? Oto one:

powinien być idealnie dopasowany do masy ciała osoby, która na nim będzie odpoczywać;

powinien umożliwiać deformację pod wpływem ciężaru użytkownika;

powinien gwarantować punktowe podparcie dla ciała;

powinien wspierać naturalne zakrzywienia kręgosłupa;

powinien posiadać oddzielne strefy twardości.

Jaki materac wybrać dla osoby cierpiącej na dyskopatię? 

Wspomnieliśmy wyżej jakie cechy powinien posiadać idealny materac dla osób zmagających się z dyskopatią. Zatem jaki model materaca zdoła spełnić powyższe kryteria? Wydaje się, że najlepszym wyborem będzie materac z pianki termoelastycznej, bądź wysokiej jakości materac kieszeniowy, tzw. multipocket. Ważne jednak jest, aby materac oferował różne strefy twardości dla odcinka szyjnego, lędźwiowego, a także pośladków i nóg. Wtedy będzie mógł on skutecznie podpierać naturalne krzywizny kręgosłupa i całego ciała. Warto dodać, że przy zaawansowanej dyskopatii, lekarz może zasugerować spanie z lekko podniesionymi nogami. W takiej sytuacji możliwy będzie wybór tylko materaca piankowego, a do tego dobranie odpowiedniego stelaża, który umożliwi utrzymanie nóg w podwyższonej pozycji podczas odpoczynku. Materace dla osób borykających się z dyskopatią muszą być produktami najwyższej jakości. Tylko wtedy będą skutecznie wspomagać proces terapii. 

Poniżej przedstawiamy najlepsze materace dla osób cierpiących na dyskopatię lędźwiową według naszych Klientów. Zobacz, który z nich najlepiej spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.

Materac MAGNISTRETCH 10 Magniflex piankowy - materac Magnistretch 10 charakteryzuje się średnim stopniem miękkości i łączy w sobie wysokiej jakości pianki zimne oraz powłokę wiskozową z wszytą warstwą pianki memory. Pomaga on w łagodzeniu bólów kręgosłupa w każdym jego segmencie. Śpiąc na materacu Magnistretch 10, kręgosłup jest delikatnie rozciągany do swojej naturalnej pozycji, co przyczynia się do regeneracji kręgów i mięśni pleców. Co ważne, efekt ten osiągany jest niezależnie od pozycji snu, czy to na plecach, czy na boku. Ten rewolucyjny system został stworzony wyłącznie przez Magniflex we współpracy z Uniwersytetem w Saragossie.

Materac Salsa Hilding piankowy - materac SALSA od Hilding to połączenie nowoczesnych technologii dla zapewnienia najwyższego komfortu snu. Wykorzystanie zaawansowanej pianki Flexifoam (pianka HR) oraz pianki visco VitaRest gwarantuje wyjątkowy komfort, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Specjalne nacięcia w materacu tworzą kanały wentylacyjne, które efektywnie odprowadzają wilgoć, dbając o świeżość materaca. Z kolei termoelastyczna pianka Visco dostosowuje się do kształtu i temperatury ciała, minimalizując napięcie mięśniowe i oferując uczucie przytulnego otulenia. Co więcej, materac SALSA został zaprojektowany tak, aby przeciwdziałać powstawaniu odleżyn, co potwierdzają restrykcyjne badania. Dzięki temu uzyskał status wyrobu medycznego klasy I.

Materac Makarena Hilding kieszeniowy - Makarena to innowacyjny materac sprężynowy, który wspierająca profilaktykę wad układu ruchowego. Bazuje on na zaawansowanych sprężynach Multipocket, z których każda mieści się w indywidualnej kieszonce i dostosowuje się do ciężaru ciała, gwarantując optymalne podparcie. Materac podzielony jest na 7 stref o różnej twardości, z których każda skupia się na wsparciu dla różnych partii ciała. Materac wyposażony jest w dwie różne strony. Jedna z nich posiada płytę z naturalnego lateksu, zwiększającą sprężystość i hamującą rozwój bakterii. Druga strona korzysta z termoelastycznej pianki Visco, która dostosowuje się do kształtu ciała, redukując napięcie mięśniowe. Oferując dwa różne poziomy komfortu, materac Makarena dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki zaawansowanym właściwościom i przeprowadzonym testom oraz badaniom medycznym, Makarena zdobył certyfikat wyrobu medycznego klasy I, stając się polecany w prewencji wad układu mięśniowo-kostnego.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
Zgoda na pliki cookie