Akceptuję

Nasza strona używa plików cookies. Kliknięcie „Akceptuję”, zamknięcie tego okna lub dalsze korzystanie oznaczają wyrażenie zgody na naszą Politykę cookies oraz Politykę prywatności.

Wpływ doboru poduszki na bóle głowy

person Wysłane przez: Admin

Główną funkcją snu jest regeneracja organizmu i nabranie sił na kolejny dzień. Czasem jednak rano budzimy się z nieprzyjemnymi dolegliwościami w tym np. z dokuczliwym bólem głowy. Nie każdy może zdawać sobie sprawę z tego, że powodem złego samopoczucia może być źle dobrana poduszka. Warto wiedzieć jaki wpływ ma jej dobór na bóle głowy i o czym pamiętać wybierając idealną poduszkę. 

Jak poduszka wpływa na ból głowy?

Jednym z powodów pojawiania się porannego bólu głowy może być niewłaściwie dobrana poduszka. Często jest ona po prostu za niska, albo za wysoka i nie daje właściwego podparcia szyi i głowy. Z tego powodu dochodzi np. do obciążenia ścięgien i mięśni, a także odcinka szyjnego kręgosłupa oraz nerwów, które są z nim połączone. 

Dolegliwości tego typu mogą skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Dyskomfort często jest przyczyną złego samopoczucia i większej nerwowości. Mogą one także obniżyć koncentrację i wpłynąć negatywnie na szybkość reakcji, co ma szczególne znaczenie przede wszystkim w przypadku kierowców. 

Jak dobrać idealną poduszkę?

Dobranie właściwej poduszki ma więc bardzo duże znaczenie. Najczęściej spotykane są standardowe poduszki z wypełnieniem np. z niskiej jakości pierza lub włókien poliestru. Jednak warto pamiętać, że wypełnienie to z czasem się zbija i zmniejsza, przez co podparcie głowy jest coraz niższe. Takie poduszki są także zwykle za duże przez co nie spełniają swojej roli. Niekiedy dodatkowo stosuje się tzw. jaśki, jednak nie jest to zbyt stabilne podparcie. 

Na rynku dostępnych jest wiele innych modeli poduszek różniących się przede wszystkim kształtem, wielkością i wypełnieniem. Ciekawą propozycją jest poduszka wykonana z pianki. Należy pamiętać o tym, aby poduszka była dobrana nie tylko pod kątem wygody, ale również naszego zdrowia. Pamiętajmy, że zbyt twarda poduszka również może zaburzyć jakość naszego snu: drętwienie okolic twarzy i uszu to jedne z wielu skutków ubocznych, jakie mogą wystąpić na skutek spania na zbyt twardej poduszce. Jak wybrać najlepszą poduszkę? Szczególnie warta uwagi jest ta, która posiada specjalną piankę, która dopasowuje się do kształtu ciała i zapamiętuje profil.

W sklepie Dr Materac dostępne są najlepszej jakości poduszki, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb poszczególnych osób. Producenci oferują wypełnienia ze specjalnej pianki lateksowej oraz termoelastycznej. Niższe modele sprawdzą się świetnie w przypadku osób, które wolą spać na plecach, natomiast nieco wyższe dedykowane są dla tych, którzy zwykle sypiają na boku. Poduszki z pianki gwarantują zdrowy i komfortowy sen. 

Najlepsze poduszki ergonomiczne 

Dla osób, które często borykają się z problemem z zaśnięciem, a także z dolegliwościami bólowymi po przebudzeniu, powinny zdecydować się na zakup specjalnej poduszki ergonomicznej. Modele tego typu są świetnym podparciem dla kręgosłupa, a szczególnie jego odcinka szyjnego, a także zapewniają bardzo dużą wygodę i komfort podczas snu. 

Wiele osób uważa, że głównym czynnikiem, który wpływa na zdrowy i wygodny sen jest dobrze dobrany materac. Tak naprawdę poduszki mają nie mniejsze znaczenie. Warto zainwestować w model odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb, aby pozbyć się porannych bólów głowy i innych dolegliwości, które negatywnie wpływają na efektywność w trakcie całego dnia. 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password