Powered by Smartsupp

Wpływ doboru poduszki na bóle głowy

person Wysłane przez: Admin

Podstawową rolą snu jest regeneracja organizmu i przygotowanie go do nadchodzącego dnia. Zdarza się jednak, że po przebudzeniu doświadczamy nieprzyjemnych objawów, takich jak uporczywy ból głowy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że za złe samopoczucie może odpowiadać niewłaściwie dobrana poduszka. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak wybór poduszki może wpływać na bóle głowy, a także co należy wziąć pod uwagę chcąc kupić idealną poduszkę.

Konsekwencje codziennego bólu głowy

Bóle szyi, migreny czy bóle głowy - wszystkie te dolegliwości utrudniają nam codzienne funkcjonowanie i ograniczają nasze pełne zadowolenie z życia, wpływając negatywnie na naszą codzienną aktywność. Zamiast z entuzjazmem zabrać się do obowiązków, próbujemy znaleźć ulgę. Leki przeciwbólowe mogą łagodzić symptomy, lecz nie wyeliminują przyczyny bólu, a ich nadużywanie może obciążyć system trawienny. Co gorsza, ból w szyi lub głowie to nie tylko subiektywne uczucie dyskomfortu, ale może mieć także społeczne konsekwencje. Przede wszystkim wywołuje on pogorszenie nastroju i zwiększa nerwowość, co negatywnie wpływa na relacje z bliskimi czy współpracownikami. Po drugie, długotrwałe bóle i napięcia mogą zniżać koncentrację i spowolnić reakcje, co jest szczególnie istotne np. podczas prowadzenia samochodu.

Idealna poduszka - czyli jaka? 

Wybranie odpowiedniego materaca stanowi pierwszy krok w celu zapewnienia sobie i bliskim odpowiednich warunków do snu, który zapewni odpowiednią regenerację. By jednak osiągnąć pełen sukces, niezbędne jest również dobranie właściwej poduszki. Przed zakupem poduszki warto zapoznać się z jej najważniejszymi parametrami. Pierwszym i najważniejszym parametrem jest wielkość poduszki. Ważna jest nie tylko ogólna wielkość, ale także jej wysokość. Najważniejsze, aby była ona dopasowana do budowy ciała osoby na niej śpiącej. 

Osoby o szczupłej budowie powinny zainwestować w poduszkę niską i niezbyt dużą, natomiast osoby o większej masie ciała odczują większy komfort korzystając z modelu wyższego i obszerniejszego. Równie istotna jest twardość, która powinna być dostosowana do podłoża, na którym śpimy. Jeżeli wypoczywamy na miękkim materacu, zdecydujmy się na twardszą poduszkę i odwrotnie. Ważną rolę w kwestii komfortu pełni także kształt poduszki, który powinien być dostosowany przede wszystkim do preferowanej pozycji podczas snu. Modele anatomiczne będą idealne dla osób, które śpią na boku lub na plecach, natomiast dla osób często zmieniających pozycję w trakcie snu doskonałym wyborem będą poduszki tradycyjne. 

Osoby, które na co dzień doświadczają trudności z zasypianiem oraz bólów po przebudzeniu, powinny rozważyć zakup specjalistycznej poduszki ergonomicznej. Takie modele zapewniają doskonałe wsparcie dla kręgosłupa, szczególnie dla jego części szyjnej, a także oferują znaczący komfort i wygodę podczas snu.

Jakie wypełnienie poduszki wybrać?

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje wypełnień poduszek - naturalne, syntetyczne oraz piankowe. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami.

Wypełnienie naturalne

Pierwszym z nich jest wypełnienie naturalne - z puchu i pierza. Ten rodzaj wypełnienia jest wytrzymały, efektywnie odprowadza wilgoć i ze względu na swoje właściwości zapewnia wygodę - jest bardzo miękki, dając wrażenie spania na miękkiej chmurze. Dodatkowo ma zdolność do regulacji temperatury, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze dni, nie powodując dyskomfortu związanego z zbyt niską lub wysoką temperaturą. Zarówno puch, jak i pierze mają korzystny wpływ na układ nerwowy. Wypełnienie naturalne jednak może powodować uczulenia i nie nadaje się do prania, co może stanowić problem dla osób z alergiami. To także jedno z najdroższych dostępnych wypełnień poduszek.

Wypełnienie syntetyczne

Drugim typem jest wypełnienie syntetyczne. Jest ono doskonałym wyborem dla osób z alergiami, ponieważ można je prać, a materiał, z którego jest wykonana poduszka, nie wywołuje reakcji alergicznych. Do produkcji tego typu wypełnień najczęściej wykorzystuje się włókna, granulaty, włókno silikonowe lub poliestrowe, a także pianki i lateks. Inne zalety to niska cena oraz dobre podparcie dla karku i głowy, choć mogą się szybko nagrzewać w cieplejszych okresach.

Wypełnienie piankowe

Ostatnim rodzajem są wypełnienia terapeutyczne. Do ich produkcji wykorzystuje się piankę termoelastyczną i lateksową - materiały najwyższej jakości. Nie deformują się podczas snu i są idealne dla osób po rehabilitacji lub ortopedii, ponieważ wspierają proces regeneracji mięśni. Wypełnienia termoelastyczne w poduszkach pomagają zwalczyć bóle pleców, kręgosłupa i ramion, a także redukują napięcie w mięśniach po ciężkim dniu.

Jakie wypełnienie będzie najlepsze?

Wybór odpowiedniego typu wypełnienia poduszki to na prawdę kwestia indywidualnych upodobań i nawyków. Bez wątpienia dzięki wyjątkowym właściwościom poduszki z wkładem termoelastycznym będą najlepszym rozwiązaniem. Poduszki te bardzo często są kategoryzowane jako produkty medyczne, co podkreśla ich wysoką jakość. Będą one wspierać zdrowie kręgosłupa, zapewniając stabilne wsparcie dla szyi i doskonale dostosowując się do kształtu ciała. Jeśli jesteś osobą z alergią, powinieneś unikać wkładów naturalnych, które mogą nasilać objawy uczulenia – co więcej, utrudniają utrzymanie higieny, ze względu na brak możliwości prania. W przypadku poszukiwania tańszej alternatywy dla poduszek termoelastycznych, wypełnienia syntetyczne będą dobrym wyborem – są miękkie i odporne na uszkodzenia, a zatem idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu do spania.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
Zgoda na pliki cookie