Powered by Smartsupp

Łóżko kontynentalne - poznaj wady i zalety

person Wysłane przez: admin

Łóżka kontynentalne, niegdyś kojarzone głównie z luksusowymi pokojami hotelowymi zapewniającymi najwyższy komfort, stały się obecnie dostępne i atrakcyjne cenowo dla szerszej grupy konsumentów. Dzięki ich wyjątkowej jakości, komforcie i wyjątkowemu designowi, zdobywają coraz większą popularność. Czym tak naprawdę jest łóżko kontynentalne oraz jakie są jego wady i zalety? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Łóżko kontynentalne – co to jest?

Łóżka kontynentalne charakteryzują się unikalną budową. Składają się z drewnianej skrzyni oraz trzech specjalnie do niej dopasowanych materacy. W dolnej części łóżka, zwanej boxspring, umieszczony jest materac sprężynowy. Środkową warstwę stanowi materac kieszeniowy, gwarantujący wysoką elastyczność punktową, który dba o stabilność kręgosłupa oraz odciążenie karku, barków i bioder. Górny materac, wykonany z delikatnej pianki, podnosi poziom komfortu, miękko otulając ciało podczas snu. Skrzynia łóżka wypełniona jest sprężynami bonnelowymi, znanych przede wszystkim z wysokiej elastyczności.  Nacisk ciała sprawia, że sprężyny bonnelowe rozkładają się równomiernie na całej powierzchni materaca. Gwarantuje to przede wszystkim wygodę oraz niezwykłą wytrzymałość łóżka. Sprężyny bonnelowe są w stanie wytrzymać bardzo duży ciężar, dzięki czemu łóżko kontynentalne może posłużyć nam przez wiele lat.

Łóżka kontynentalne nie posiadają tradycyjnej bocznej ramy – zewnętrzną warstwą jest sam materac. Wyróżniającym się elementem tego typu łóżek jest charakterystyczny zagłówek, który stawia przede wszystkim na wygodę użytkowania. Może on być szerszy niż łóżko albo być z nim w jednej linii. Całość uzupełniają tapicerowane skrzynie i boki materaca, nadając łóżku eleganckiego wyglądu.

Zalety łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne są symbolem luksusu i doskonałej jakości, co przejawia się zarówno w ich eleganckiej estetyce, jak i trwałości konstrukcji. Charakteryzują się precyzyjnie dopracowanymi detalami, wysokiej klasy tapicerką oraz równą powierzchnią spania. Mimo solidnej budowy doskonale wkomponowują się w różnorodne style wnętrz, stając się ważnym elementem sypialni.

Ważną cechą tych łóżek jest ich wysokość, gdyż materac usytuowany jest na wysokości około 60-70 cm nad podłogą. Ułatwia to komfortowe przechodzenie z pozycji stojącej do leżącej, co jest szczególnie cenione przez kobiety w ciąży oraz osoby starsze. Ich unikalna konstrukcja materaca sprężynowego kieszeniowego zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i skutecznie odprowadza wilgoć, gwarantując higieniczne warunki spania. Dodatkowo, dzięki świetnemu dopasowaniu do sylwetki, łóżka te są wyjątkowo wygodne.

Wady łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne, chociaż cenione za jakość i komfort, mogą nie odpowiadać wszystkim. Ich duża bryła i masywny wygląd mogą nie pasować do gustu osób, które preferują bardziej subtelną estetykę sypialnianej przestrzeni. Dodatkowo wyższy koszt łóżek kontynentalnych w porównaniu ze standardowymi modelami może odstraszyć niektórych klientów. Niemniej jednak ich cena jest uzasadniona wysokiej jakości materiałami i precyzyjnym wykonaniem.

Jaki materac na łóżko kontynentalne kupić?

Kluczowym elementem wpływającym na poziom twardości łóżka kontynentalnego jest materac nawierzchniowy. Dlatego podczas wyboru warto kierować się indywidualnymi preferencjami. Dla łóżek kontynentalnych zalecamy wybieranie materaców dwustronnych. Regularne obracanie takiego materaca nie tylko sprzyja zachowaniu higieny, ale również przedłuża jego żywotność.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
Zgoda na pliki cookie