Akceptuję

Nasza strona używa plików cookies. Kliknięcie „Akceptuję”, zamknięcie tego okna lub dalsze korzystanie oznaczają wyrażenie zgody na naszą Politykę cookies oraz Politykę prywatności.

Czym są strefy twardości w materacu?

person Wysłane przez: Admin

Przy poszukiwaniu odpowiedniego materaca najpewniej pierwszym kryterium jest jego wykonanie - materac sprężynowy lub piankowy, jednak równie ważnym kryterium jest stopień twardości. Podczas snu najważniejszy jest kształt kręgosłupa oraz ułożenie ciała, za co odpowiadają strefy twardości w materacu. To one układają nasze ciało podczas snu. Dzięki odpowiedniej postawie ciała budzimy się rano wyspani oraz wypoczęci. Mogą one również pomóc na wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa, gdyż często ich przyczyną jest nieodpowiedni materac. 

Dlaczego warto wybrać odpowiedni materac?

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest nasz kręgosłup - odpowiedni materac zapewni komfort snu dzięki wsparciu dla naszego ciała. Niewłaściwe podparcie może skutkować nienaturalną postawą ciała, co w pierwszej kolejności przełoży się na gorszą jakość snu, natomiast w dłuższym okresie czasu może powodować wady postawy oraz bóle kręgosłupa. Warto tu wspomnieć, że nawet najlepiej dobrany materac nie wyeliminuje wad postawy, jednak z pewnością znacznie zminimalizuje ich pogłębianie się oraz zmniejszy ryzyko ich pojawienia się. 

Inwestycja w odpowiedni materac to również inwestycja na lata. Dobrze wykonany materac zapewni nam komfort snu na lata, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się zakupem kolejnego. Jest to zakup, który będzie nam towarzyszył każdej nocy, więc odpowiedni dobór z pewnością zaowocuje lepszym snem oraz lepszym samopoczuciem. 

Czym różnią się od siebie materace dostępne na rynku? 

Najpopularniejszymi materacami na rynku są te, które posiadają trzy, pięć lub siedem stref twardości. Materac trzystrefowy stanowi zupełne minimum - zapewnia on wsparcie ciała w środkowej partii materaca, co oznacza że jest tam twardszy w porównaniu od pozostałych dwóch stref. Umożliwia to stabilizację bioder, która stanowi ochronę odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Kolejnym, wyższym poziomem materaców są te, które posiadają pięć stref twardości. W odróżnieniu od trzystrefowego materaca posiadają one dodatkową strefę, która redukuje nacisk ramienia na materac.

Najlepszym dostępnym na rynku rozwiązaniem jest materac posiadający siedem stref twardości. Zapewnia on najlepsze dopasowanie do budowy ciała, co najlepiej sprzyja naszemu zdrowiu oraz jakości snu. Każda z siedmiu wydzielonych stref posiada inny stopień twardości. Najtwardszą z nich jest ta podpierająca odcinek biodrowo - krzyżowy kręgosłupa - czyli najcięższy odcinek naszego ciała. Strefa o średniej twardości podpiera uda oraz klatkę piersiową, natomiast nieco twardsza znajduje się w okolicach barków, ramion, łydek i kolan. Każda część ciała różni się od siebie twardością, co powinno się brać pod uwagę kupując odpowiedni materac.

Jak uzyskuje się strefy twardości w poszczególnych rodzajach materacy?

Tak samo materace piankowe, jak i sprężynowe posiadają strefy twardości, jednak rozwiązano je nieco inaczej. W materacu sprężynowym zostały one ustalone poprzez twardość sprężyn znajdujących się w konkretnej strefie materaca, natomiast w materacu wykonanym z pianki wysokoelastycznej zastosowano odpowiednie wycięcia i kanaliki.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password